PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=638608}
4,7 4 638
ocen
4,7 10 1 4638
Everly
powrót do forum filmu Everly

Everly vs Kill Bill

ocenił(a) film na 6

Jak już kilka osób zauważyło film w stylu Kill Bill. Tylko powstaje pytanie - w czym Kill Bill był lepszy?

Zapomnijmy na chwilę, że "boski Quentin" odpowiada za jeden z nich.
Czy merytorycznie ktoś potrafi powiedzieć dlaczego Kill Bill ma 7,3, a Everly 4,6?
Tylko proszę konkretnie a nie jakieś "baśnie o klimacie i w ogóle".

empol

kil billa ogląda się z przyjemnością, w przeciwieństwie to tego koszmaru

ocenił(a) film na 6
tisoc

A prosiłem:
"Tylko proszę konkretnie a nie jakieś "baśnie o klimacie i w ogóle"."

Tak właśnie podejrzewałem, że Kill Bill jest "lepszy" bo go zrobił "legendarny" Tarantino.

empol

dobrze napiszę konkretnie
Kill Bill-a oglądałem milion razów i o kosmos za mało!
a Everly raz i o kosmos za dużo!
może być?

ocenił(a) film na 6
tisoc

Nie.

empol

trudno

empol

Odpowiedź po latach, ale dopiero obejrzałem "Everly" i zobaczyłem twój komentarz :) Twój komentarz sprowadza się do założenia "gdyby ten film nakręcił Tarantino to miałby wyższą ocenę". Jest to założenie błędne, bo każdy reżyser ma swoje metody i kręci inaczej. W związku z tym gdyby ten film reżyserował Tarantino czy ktokolwiek inny to film byłby po prostu inny.

Moim zdaniem "Everly" jest słabe z wielu powodów, ale ograniczę się do jednego żeby się nie rozpisywać. Skrajnie przegięte sceny akcji wymieszane są tutaj z trudnym, poważnym tematem współczesnego niewolnictwa. Sceny czysto rozrywkowe nie bawią, bo przeplatają się ze scenami smutnymi i niekomfortowymi. Jak mam czerpać radochę z latających flaków, kiedy za chwilę jest ujęcie na małą dziewczynkę, o której główny złoczyńca mówi, że "będzie się cieszyła powodzeniem starszej klienteli". Z tego powodu film nie działa ani jako poważniejsze kino sensacyjne, ani jako przegięta nawalanka na luzie taka jak bardzo dobre "Korpo" tego samego reżysera czy "Kill Bill" Tarantino.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones