PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=145595}
6,9 318
ocen
6,9 10 1 318
Pojedynek rewolwerowców
powrót do forum filmu Pojedynek rewolwerowców

Bardzo przeciętniutki, tani, późny western. Irytował mnie jego monotonny sposób filmowania: światło równomiernie rozproszone, telewizyjny montaż i ogólny brak inwencji w tym kierunku.
Jednocześnie jednak "Pojedynek rewolwerowców" ma kilka aspektów, które mogą usatysfakcjonować miłośników Dzikiego Zachodu. Pierwszym jest występ Johnego Casha w roli Abe'a Crossa. Film wyraźnie został obmyślany dla tego wielkiego muzyka. Johnny został świetnie ustawiony, mógł pogrywać swoim imagem (nie musiał nawet nic śpiewać) i wypadł naprawdę znakomicie. Przebił zdecydowanie starego aktorskiego wyjadacza, Kirka Douglasa. Drugim atutem filmu jest jego przejrzysta konstrukcja. Prawie od samego początku rozumiemy o co chodzi, jakie są racje obu rewolwerowców i że do pojedynku prędzej, czy później dojdzie. Zaczyna się więc psychologiczne waloryzowanie ich postaw. Może i jest to psychologia dla ubogich, ale w sumie prowadzi do ciekawych wniosków...
Dzięki tym aspektom film można polecić miłośnikom tematyki, a zwłaszcza fascynatom Johnnego Casha.

ocenił(a) film na 8
Woyciesz

dla mnie sam fakt pokazania dwóch rożnych zakończeń jest co najmniej odny uwagi. a chemia między dwoma rewolwerowcami też może zachwycić.
a fascynatem Casha jestem jak najbardziej.

ocenił(a) film na 8
Woyciesz

Niezależnie od przeciętnej, jak piszesz, realizacji, warto pamiętać, że jest to jeden, obok "Ostatniego kowboja", z najważniejszych "antywesternów", demistyfikujących obraz "szlachetnego rewolwerowca". Filmów antywojennych jest mnóstwo, antywesternów tylko kilka.

jak45

czas zdemistyfikować jaka

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Jejku, jaka "entelygętna" odpowiedź!

jak45

jaku, pojawiłeś się w quizie:
https://facet.onet.pl/warto-wiedziec/czyje-to-oczy-quiz/enfjl8l
Gratulacje, zaczynasz się robić tak sławny jak ja. Jak jak ja!!! Niewiarygodne, że zaczynamy być podobni.

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Nudny jesteś, jak flaki na towocie...

jak45

Ja? Nudny?
Drogi Jaku, ty mnie chyba z kimś pomyliłeś.

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Ten wpis potwierdza - nuuudny do mdłości!

jak45

tak bredzisz o mojej nudności, że aż robisz się nudny

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

No i sam widzisz, jak to jest z tym nudzeniem...

jak45

Jaku, nie zanudzaj opowieściami o nudzeniu

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Wiesz, że taką odpowiedzią robisz się "chybaty"? Wstyd...

jak45

Jaku, Jaku, ja jestem ciekawy. A ty nie jesteś ciekawy, ile kroków w swoim życiu już zrobiłeś?
Jaku, a czy ten człowiek ci kogoś czasem nie przypomina? Czy to nie przypadkiem twój idol, szef lemingów:
https://nt.interia.pl/technauka/news-czy-tak-wygladal-neron-...

ocenił(a) film na 8
Shadow_dawnego_ggggggg

Pieprzysz głupoty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones