PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10079}

Telemaniak

The Cable Guy
6,4 43 142
oceny
6,4 10 1 43142
5,6 11
ocen krytyków
Telemaniak
powrót do forum filmu Telemaniak

Z nostalgią i rozrzewnieniem powracam do roku premiery "Telemaniaka", byłem wtedy młodym
człowiekiem, zafascynowanym światem telewizji i kinem. To były czasy kiedy mało kto miał w domu
komputer, DVD, nie skłamałbym gdybym napisał, że mało kto miał telewizję kablową i satelitarną.
Pamiętam, że zbliżały się Święta Bożego Narodzenia, gdy całe miasto oprócz świątecznych
dekoracji pokryte było plakatami reklamującymi dokładnie ten film. Mam do niego ogrom
sentymentu, już chyba do końca życia będzie mi kojarzył się z najpiękniejszym okresem roku
kalendarzowego. A, że jest to przede wszystkim doskonała czarna komedia, gdzie humor
perfekcyjnie zmieszany został z mniej lub bardziej refleksyjnymi momentami, to już dla mnie
zdecydowanie argument za przyznaniem najwyższej z możliwych ocen.

Magiczne_Swieta

to nie jest czarna komedia

ocenił(a) film na 9
arek2010

Przeczytaj sobie najpierw definicję czarnej komedii, a później się wypowiadaj.

Psychodrama

nie rozsmieszaj mnie, to jest komediodramat.

ocenił(a) film na 9
arek2010

,,Czarna komedia – odmiana komedii, w której przedmiotem żartu są sprawy zwykle traktowane poważnie, np. śmierć, choroba, cierpienie, ułomność, wojna czy zbrodnia. Czarna komedia operuje elementami groteski oraz ironią słowną i sytuacyjną, często odwołując się do poetyki absurdu i surrealizmu.''
Tutaj przedmiotem żartu jest choroba psychiczna i samotność.

użytkownik usunięty
Psychodrama

Dla mnie to komediodramat a nie czarna komedia.

ocenił(a) film na 8
Psychodrama

komediodramat z ogólnym poczuciem czarnej komedii bo jakby nie patrzeć to nawet w najbardziej dramatycznych scenach film potrafi zachować dystans a przecież przedstawia nam człowieka mocno aspołecznego co sie wzięło z jego braku doświadczenia na relacje z ludźmi które się ciągneły już od czasów dzieciństwa , gdyby twórcy nie zakładali że zrobią z takiego tematu komedię to mogli by na podobnym motywie zrobić jakiś thriller

ocenił(a) film na 10
Magiczne_Swieta

Boże Narodzenie to najpiękniejszy okres kalendarzowego roku. Produkcje takie jak ta potrafią znakomicie budować świąteczną atmosferę i tworzyć przepiękny radosny nastrój, pobudzają uczucie nostalgii i sentymentu do lat dzieciństwa, a nade wszystko przypominają o tym jak wspaniałym przeżyciem są dla każdego z nas Święta i oczekiwanie na ich przyjście, o tym jak bardzo tęskni się za nimi przez cały rok.

ocenił(a) film na 3
Magiczne_Swieta

Wiem coś o tym... dla mnie takim filmem kojarzącym się ze świętami jest "Edward Nożycoręki". Też wspominam dzieciństwo w okresie świątecznym, choć ten film pierwszy raz obejrzałem kilka dobrych lat po premierze z siostrą. Są jeszcze inne produkcję jak choćby "Szklana Pułapka 2" kojarzące mi się z tym okresem.. Ale to nie tylko te tytuły jest ich więcej, ale też nie za dużo ;)

Co do "Telemaniaka" to nie czuję chemii do tego filmu. Jak dla mnie bardzo przeciętny, choć swego czasu na pewno sprawiał większe wrażenie. A przede wszystkim nie mam takich magicznych wspomnień z okresu premiery tej produkcji.

ocenił(a) film na 6
Magiczne_Swieta

Prawda, też mam takie odczucia;)

ocenił(a) film na 7
Magiczne_Swieta

Mialem 7 lat i bylem na tym w kinie.Dobre czasy.

ocenił(a) film na 5
Magiczne_Swieta

W 1996 kablówka była już standardem w miastach. I nie mówię tylko o tych największych. Satelity też miało mnóstwo osób. Mało kto to może miał PC, ale nie kablówkę i satelitę.

ligoo

komputer mial prawie kazdy podobnie jak wideo, czasy dvd byly kilka lat pozniej

ocenił(a) film na 5
arek2010

W 1996 prawie każdy miał PC? Skąd takie dane? Tak z ciekawości ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones